V úterý 28. května navštívili žáci osmých tříd s paní učitelkou Víchovou a paní asistentkou Bělovou Hlučín. V tamním muzeu byl pro ně připraven edukační program „Krása secese“.
Besedy, přednášky, exkurze
Pravidla nejsou povidla
Rádi bychom upozornili na zajímavou přednášku určenou zejména pro rodiče. Přednáška Pravidla nejsou povidla vede PhDr. Marek Herman a pořádá ji MAP Hlučínsko. Akce proběhne 23. května od 17 hodin na zámku v Kravařích, na akci je nutné se předem přihlásit/registrovat. Více informací v pozvánce.
Galaxie květin
50 dětí z 8. a 9. tříd vyjelo v pátek 26. dubna za krásami olomoucké Flory. Den se nesl v duchu vzdělání a sportu. Děti plnily úkoly zadané v QR kódech na pracovním listu, nakoupily různé druhy květinek a užívaly si volných chvil strávených společně. Sportovní část tvořila všemi oblíbená lasergame. Domů jsme se všichni vraceli spokojeni.
V Legotřídě to pořádně šumělo
V pátek 12. dubna navštívila 3. B paní PharmDr. Šárka Holasová, Ph.D. Přijala tak pozvání v rámci nedávného Mezinárodního dne zdraví a projektu Den pro školu aneb odborníci do škol, aby děti seznámila se svou profesí farmaceutky. A nejen s ní. Například jim ukázala, proč ten šumivý vitamín tak moc šumí. A to byste koukali, jak nám to ve třídě příjemně šumělo.
Červený kříž v páté třídě
Pátou třídu dne 11. 4. 2024 navštívil pan Rother z Červeného kříže. Jeho zajímavé povídání o vzniku a činnosti červeného kříže bylo ukončeno praktickou ukázkou, jak můžeme první pomocí zachránit lidský život. Celá třída si vyzkoušela masáž srdce a pomocí aplikace mohli žáci vidět, na kolik procent by dokázali člověka zachránit.
Bezpečně ve světě digitálních technologií
V pondělí a úterý proběhla na naší škole série workshopů pro děti a učitele z velmi aktuální oblasti bezpečného chování v digitálním světě. Workshopů se účastnili všechny ročníky 2. stupně, jeden odpolední byl určen také pro pedagogy školy. Obsahem školení byla témata z oblasti phishingu, možností zabezpečení osobních digitálních zařízení, odhalování potencionálně nebezpečných míst na …
Když za knihou, tak do knihovny
Když do knihovny, tak do Kravař. V loňském roce poprvé navštívily třídy 2. A a 2. B kravařskou knihovnu. Tehdy se jim program velice líbil, a tak letos v rámci „Měsíce knihy“ vyrazili znovu a vzali s sebou skoro celý první stupeň naší školy.
Komiksy nás baví
Březen je měsícem knihy a čtenářů. A jelikož čtvrťáci čtou rádi, navštívili jsme již tradičně pobočku knihovny Petra Bezruče v Opavě. Tentokrát byla beseda zaměřena na atraktivní téma KOMIKSY.